Veido serumų gidas: kaip išsirinkti?

  • Veido serumų gidas: kaip išsirinkti?

    Veido serumas - viena iš priemonių, kuri yra skirta veido odai prižiūrėti. Kai veido serumų pasirinkimas yra toks didelis, gali būti sunku nuspręsti, kuris tinkamiausias jūsų odai. Taigi, jau netrukus patarsime, kokį veido serumą išsirinkti, o taip pat - aptarsime, kokias funkcijas atlieka ši veido priemonė. 

    Veido serumai atlieka daug svarbių funkcijų.

    Veido serumai yra koncentruota odos priežiūros priemonė, skirta spręsti įvairias odos problemas. Jie pasižymi lengva tekstūra ir greitai įsigeria į odą, praturtindami ją vertingomis veikliosiomis medžiagomis.

    Pagrindinės veido serumų funkcijos:

    1. Drėkinimas: serumai su hialurono rūgštimi, glicerinu ar alavijo ekstraktu intensyviai drėkina odą, atstato jos drėgmės balansą ir suteikia elastingumo.

    2. Mažina raukšles: serumai su retinoliu, peptidais ar vitaminu C padeda sumažinti smulkias raukšles, išlyginti odos tekstūrą ir stangrinti odą.

    3. Skaistina ir šviesina: serumai su vitaminu C ar tam tikromis rūgštimis padeda išblukinti pigmentines dėmes, suvienodinti odos atspalvį ir suteikti jai skaistumo.

    4. Apsauga nuo laisvųjų radikalų: serumai su antioksidantais, tokiais kaip vitaminas E, žaliosios arbatos ekstraktas, padeda apsaugoti odą nuo žalingo aplinkos poveikio ir laisvųjų radikalų sukeliamos žalos.

    Kaip išsirinkti?

    Norint išsirinkti tinkamiausią veido serumą, reikėtų susipažinti, į kokias grupes jie yra skirstomi:

    Pagal paskirtį:

    a) drėkinantys serumai: skirti intensyviai drėkinti odą ir atstatyti jos drėgmės balansą. Dažniausiai sudėtyje turi hialurono rūgšties, glicerino ar alavijo ekstrakto;

    b) anti-age serumai: skirti sumažinti raukšles, pagerinti odos elastingumą ir stangrumą. Dažniausiai sudėtyje turi retinolio, peptidų ar vitamino C;

    c) akių kontūro serumai: skirti pažeistai odai aplink akis, padeda sumažinti tamsius ratilus, pabrinkimą ir smulkias raukšleles. Dažniausiai sudėtyje turi kofeiną, hialurono rūgštį ar vitaminą K;

    d) apsauginiai nuo saulės serumai: skirti apsaugoti odą nuo žalingo saulės poveikio. Dažniausiai sudėtyje turi SPF filtrus ir antioksidantus;

    e) maitinantys serumai: skirti sausai ir pažeistai odai, padeda atstatyti odos barjerą ir pagerinti jos būklę. Dažniausiai sudėtyje turi aliejų, sviestų ar vitaminų A ir E;

    f) valomieji serumai: skirti giliai išvalyti odą ir pašalinti nešvarumus bei porų užkimšimus. Dažniausiai sudėtyje turi AHA rūgščių (glikolinės, pieno rūgšties) ar BHA rūgščių (salicilo rūgšties).

    Taip pat veido serumai gali būti skirstomi ir pagal veikliąsias medžiagas:

    Pagal veikliąsias medžiagas:

    1. su hialurono rūgštimi: drėkina odą, atstato jos drėgmės balansą ir suteikia elastingumo.

    2. su retinoliu: mažina raukšles, pagerina odos elastingumą ir stangrumą.

    3. su vitaminu C: šviesina odą, mažina pigmentines dėmes ir suteikia skaistumo.

    4. su AHA rūgštimis: šveičia odą, pašalina nešvarumus ir porų užkimšimus

    5. su BHA rūgštimis: kovoja su spuogais, reguliuoja sebumo gamybą ir mažina uždegimą.

    6. su niacinamidu: reguliuoja sebumo gamybą, mažina uždegimą ir stiprina odos barjerą.

    Taip pat svarbu akcentuoti, kad veido serumai yra dieniniai ir naktiniai, tad aptarkime svarbiausius skirtumus. Dieniniai veido serumai:

    1. drėkina: dieniniuose serumuose dažniausiai gausu drėkinančių ingredientų, tokių kaip hialurono rūgštis, glicerinas ar alavijo ekstraktas. Jie padeda odai išlaikyti drėgmę dienos metu ir apsaugo ją nuo išsausėjimo.

    2. apsaugo: dieniniuose serumuose gali būti antioksidantų, tokių kaip vitaminas C ar vitaminas E, kurie padeda apsaugoti odą nuo žalingo aplinkos poveikio, įskaitant saulės UV spindulius ir taršą.

    3. paruošia makiažui: dieniniai serumai gali pagerinti odos tekstūrą ir elastingumą, taip užtikrindami estetiškesnį vaizdą.

    Naktiniai veido serumai:

    1. atkuria: naktiniai serumai dažniausiai turtingi atkuriamųjų ingredientų, tokių kaip retinolis, peptidai ar AHA rūgštys. Jie padeda skatinti odos atsinaujinimo procesą, sumažinti raukšles ir pagerinti odos elastingumą naktį, kai oda labiausiai imli regeneracijai.

    2. maitina: naktiniai serumai gali būti riebesnės tekstūros ir turėti maitinamųjų ingredientų, tokių kaip aliejai ar sviestai. Jie padeda atstatyti odos barjerą ir pagerinti jos būklę miego metu.

    3. raminamasis poveikis: naktiniai serumai gali turėti raminančių ingredientų, tokių kaip alavijo ekstraktas ar agurkų ekstraktas, kurie padeda nuraminti odą ir sumažinti sudirginimą.

    Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad ypač naudingi gali būti veido serumai su tam tikromis sudedamosiomis dalimis: 

    1. veido serumai su retinoliu: retinolis yra galingas ingredientas, kuris padeda sumažinti raukšles ir pagerinti odos elastingumą; gali padėti išlyginti odą, sumažinti poras ir pagerinti odos bendrą išvaizdą; padeda skatinti odos atsinaujinimo procesą, o tai gali padėti odai atrodyti šviesesnei ir lygesnei;

    2. veido serumai su vitaminu E: padeda apsaugoti odą nuo žalingo aplinkos poveikio, įskaitant saulės UV spindulius ir taršą; šie veiksniai gali sukelti laisvųjų radikalų susidarymą, kurie pažeidžia odos ląsteles ir pagreitina senėjimo procesą; vitaminas E neutralizuoja laisvuosius radikalus ir sumažina jų sukeliamą žalą; 

    3. veido serumai su peptidais: peptidai signalizuoja odos ląstelėms gaminti daugiau kolageno, baltymo, kuris suteikia odai stangrumą ir elastingumą. Laikui bėgant kolageno gamyba mažėja, dėl to atsiranda raukšlių ir suglebimas. Peptidai gali padėti atstatyti kolageno kiekį ir pagerinti odos bendrą būklę;

    4. veido serumai su AHA rūgštimi: AHA rūgštys švelniai pašalina negyvas odos ląsteles, kurios kaupiasi ant odos paviršiaus ir gali sukelti odos šiurkštumą, pilkšvumą ir porų užsikimšimą. Reguliarus šveitimas AHA rūgštimis padeda pagerinti odos tekstūrą, lygumą ir glotnumą; gali padėti sumažinti spuogų susidarymą, pašalindamos nešvarumus ir riebalus iš porų bei skatindamos natūralų odos atsinaujinimo procesą. Taip pat gali padėti išblukinti spuogų randelius ir hiperpigmentaciją; skatina kolageno gamybą, o tai padeda išlyginti smulkias raukšles ir pagerinti odos stangrumą.